Jump to content
Студентський Форум

mike

cтудент V.I.P
 • Posts

  459
 • Joined

 • Last visited

1 Follower

Освіта

 • ВУЗ:
  Львівська Духовна Семінарія

Контакти

 • Сайт
  http://

Інформація

 • City
  Lviv

mike's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

0

Reputation

 1. Бог в Біблії названий святий, що дослівно означає "інший", інший ніж світ. Якщо Він інший ніж світ, а світ для нас це все, поза його категоріями ми навіть мислити не можемо. То як за допомогою одного можна міряти інше, що є цілковито відмінне? Це напевно як міряти відстань в кілограмах))). Ми дивимося на кожну річ крізь призму нашого досвіду, коли збільшується досвід може змінитися наш погляд на цю річ, але це аж ніяк не означає, що річ змінилася. Бог вчора, сьогодні, завтра - той самий. Чому ви вважаєте, що хаос не може бути закономірністю встановленою Богом? А що таке випадковість? Здається навіть час поняття відносне, і змінне? Бог існує поза часом? Хіба Він може не знати що буде, як пройде експеримент, якщо Він вже є в майбутньому? Людина створена на образ і подобу Божу, те що вона здатна щось творити, доказує, що і Бог є Творець! Мушу з вами не погодитись, на мою думку, світ сворений дуже гарммонійно і досконало. Подивитись на людський організм, природні системи захисту, кругообігу речовин - все досконале. Нема нічого зайвого. А людське удосконалення виглядає лише як пристосування до потреб людини, ще часом з великими втратами, і дисгармонією, збитками, жертвами.
 2. Про ДНК мені важко сперечатись, бо не спец у цій справі. Але наскільки мені відомо людині ще не вдалося створити нового виду живих організмів просто з молекул (нерахуючи клонування), навіть тоді, коли ДНК простіше за азбуку морзе. Також навіть, якщо виникнення життя відбулося за тою схемою, що ви описуєте, це не виключає існування Бога, бо думаю, що Він є основою цих законів і їх творцем. Я згідний! Але також ми можемо і назвати влативості всіх речей мислячих і не мислячих, і отримаємо менш більш цілісну картину. А щодо Бога хіба ми можемо це зробити (а ще перевірити правдивість)? )
 3. А ми його і не шукали) Дякую за дискусію, було цікаво. Свого висновку не напишу: бо хто такий Бог неможливо ні знати, ні висловити, легше сказати ким він не є. Хоч погоджуюсь з твоїми фразами: Або завдяки якій живемо)
 4. Теорія Дарвіна застаріла, якраз ДНК показує, що вона неможлива, бо ДНК як програма. І ще смішніше ДНК підтверджує, що всі люди є нащадками однієї людини - прапращура А ти чув про теорію великого вибуху? Що світ 15 000 000 000 років тому був завбільшки з кінчик голки і після вибуху почав розширюватися, це й процес незакінчився й сьогодні! Та це всеодно не заперечує, що БОГ сотворив цю точку і був причиною вибуху. А чому зникли Мамонти? Я не думаю, що люди всіх перебили, просто не змогли пристосуватися для нових умов. Щоб людям жилося безпечніше) А що це міняє?) Біблія - це історія спасіння, це досвід спілкування людини з Богом... І я вірю, що в ній є Слово Боже, головним героєм Біблії теж є Бог, співавтором теж є Бог... Та й історія та (про Адама і Єву) виникла швидше ніж її хтось написав) http://uk.wikipedia.org/wiki/Інквізиція Часті помилки у питаннях щодо Інквізиції: .... Інквізиція переслідувала за наукові відкриття. Інквізиція не переслідувала науковців за власне наукові відкриття. До речі, більшість науковців середньовіччя були монахами, причому у основному «науковими» орденами були домініканці та францисканці, які керували Інквізицією, а також єзуїти (Товариство Ісуса), для яких це головна ціль ордену.
 5. Це певно основна причина, чому я не дивлюсь російські фільми, Хоч вважаю, що серед них є нормальні і цікаві, і задовільнять різноманітні смаки. Моя сестра любить російські фільми більше ніж іноземні, бо вважає, що вони більш життєві, або швидше всього, краще підходять для нашої ментальності, для неї важливою є гра акторів, людські почуття, а не спецефекти, вибухи. Я ж більше привик до американських, а російські часто здаються наївними. Ще й здається в американців більше різноманітних жанрів, а в росіян тільки: трилери, бойовики і жіночі серіали
 6. В неї є прикольна фраза: "Дорога до пекла буде встелена головами священників"
 7. Церква давно вже не говорить, що світ постав за 7 днів, і Біблія це не є підручник по космогонії, Церкву не цікавить скільки часу існує світ, за скільки днів його створили і це не її справа – це належить до компетенції науковців. В книзі Буття вказано лише спосіб і причину сотворення світу: Світ постав з нічого. Єдиним творцем його є Бог. Бог сотворив його бо Він є Любов. Людина є найдосконаліше творіння на Землі, є царем, володарем, господарем. Все творіння є добре. Чому ти вважаєш, що динозаври недосконалі творіння?) Мені здається вони такі самі досконалі як наприклад сучасні тигр, панда, але виникли такі умови в яких вони не могли вижити. Також закони повинні мати основу Ти знаєш, що якщо пропалити повітря, щоб там не було жодного живого організму, і закинути хоч які туди атоми, молекули, як не пришвидшувати реакцій, та не зможе виникнути молекули ДНК, а без неї життя не можливе. Бо молекула ДНК містить у собі програму розвитку, безумовно складнішу, але подібну добудь-якої програми в комп’ютері, основою якої є людський розум) А я про що? Але цей найпростіший безхребетний не міг виникнути просто так: якщо він існує значить він є потрібний для конкретної місії. Як ти можеш пояснити цю сувору спеціалізацію? Як воно могло виникнути завдяки сліпому переходу енергії з одного стану в інший? «Думати раціонально») - Хіба Тома Аквінський не думав раціонально. Хіба Жанну Д’Арк спалили за те, що вона думала раціонально. Інквізиція, її дії були дуже негативні, виникла щоб спасати людські душі, як це не смішно звучить, за уявленнями тогочасних людей, людину, якщо вона не хотіла покаятися свідомо, можна було спасти за допомогою страждань, тому їх спалювали. А їх думки вважали шкідливими для душ інших людей тому їх забороняли. Я не кажу, що вони робили правильно, але вони діяли згідно з своїх уявлень про світ. Ще до того інквізиція нікого не вбивала, вона лише засуджувала, а страчувала державна влада. Також інквізиція була іграшкою в руках монархів, володарів того часу і вони в такий спосіб знищували непотрібних, яскравий приклад Жанна Д’Арк. Так що нема чого валити все на Церкву))) По-перше: Якщо ти в них не віриш – це не означає, що це байки) По-друге: Там нема ніякого яблука По-третє: Ця історія виникла швидше ніж сама Церква. І ще я не чув, щоб цю її хтось так трактував.) І на мою думку, навпаки: ця історія розказує як людина втратила знання які мала перед тим як з’їла, тому заохочує працювати щоб це знання повернути і все, це не є застереження) P.S. Якщо десь висловився надто різко не ображайся, Ок!
 8. Ти правий! Так дійсно буває. Але варто зрозуміти, що Сповідь і Причастя тому називаються тайнами, що ми люди до кінця не можемо їх збагнути і не можемо зрозуміти що відбувається з нами, коли їх приймаємо. Коли ми приступаємо до цих тайн, як і до інших, ми робимо крок до Бога, а вже дія тайн –це дія Бога. І повір - Він не дасть тобі звикнути настільки, щоб це стало ритуалом. Спочатку, коли часто сповідаєшся, можна звикнути (зі мною таке теж було), але саме це звикання не дає спокою, думка про це вже тебе хвилює. Тоді воно спонукає шукати прогалини і наново пережити цю ж саму Сповідь і Причастя. Так напевно мусить бути, бо ми в основному приступаємо до Святих Тайн, бо так робили наші батьки, так робить більшість, тобто це як традиція. А Бог робить це не традицією, а частиною нашого особистого життя – власним пережиттям, досвідом. Тоді і краще розумієш навіщо ці Тайни існують, яке місце в них займає священик, і вони стають способом тіснішого спілкування з Богом.
 9. Коли ти вважаєш, що Бог - це сліпа енергія, то й світ для тебе має бути просто випадком, чи не так? Але подивись навколо, наскільки гармонійно сотворений світ, скільки є різноманітних істот, і жодна не повторює іншу на 100% (хоч створені за одними законами), навіть якщо вони належать до одного виду, кожна річ має ще й до того своє призначення, її зникнення призводить до зникнення інших видів, це показує, ще наскільки все пов’язане між собою. Навіть взяти людське тіло - досконале творіння. Настільки розумно спроектоване, що дивує. Складається з мільярдів клітин, і кожна забезпечується всім необхідним, працює, і виводить відпрацьоване, а ми з усіма технологіями навіть не заємо як це відбувається. Чи наскільки розумно наше тіло себе регулює: бракує кисню – і воно включає економ режим, і ми позіхаємо і потім засинаємо, коли нас чекає небезпека ми бліднемо, бо тіло мобілізує енергію, забирає її з відти де непотрібно, в даному випадку з обличчя, а направляє в руки і ноги, щоб ми змогли захищатися або втекти) - і ти вважаєш, що це все сліпий випадок, фортуна. Якщо ти важаєш, що світ мусив виникнути тому що це зумовлено законами за якими він існує? То подивися на комп’ютер. Його винайдення для мене є найкращим макетом сотворення світу. Його сворили, написали для нього спочатку найпростіші програми, як захотіла людина, поставила правила які їй заманулися. Потім за допомогою і на їх основі цих програм створила складніші, і так далі ... І все це задопомогою розуму. І ще до того вони не є досконалі, мають багато помилок, як міг постати досконалий світ сліпо без розуму??? Щодо інквізиції! Ти говориш про неї однобічно, з погляду сучасної людини, враховуючи сучасні стандарти. Я думаю, коли б ти жив в той час твоє ставлення було інакше) І вона боролася не проти «пізнання», а проти помилок) Щодо Адама і Єви, я до кінця не зрозумів, але з’їсти з дерева пізнання був їхнім вибором, їх за це ніхто не переслідував і не карав, все це лише є наслідком їх вибору...
 10. Я докінця не зрозумів твої визначення, але то чистої води софізм. Приклад: Badro - людина, має дві руки, дві ноги, голову, тулуб. mike - людина, має дві руки, дві ноги, голову, тулуб. Отож, mike те саме що Badro, так?)
 11. Значить ти слухаєш рок, чи я помиляюсь? То чому тобі так важко уявити поєднання християнства і року?
 12. В тій лінійці зверху де пише Привіт, Badro, нажимаєш "Мій профіль", потім в стовпчику з ліва шукаєш "Edit Avatar Settings" нажимаєш і вибираєш)
×
×
 • Create New...