Jump to content
Студентський Форум
Sign in to follow this  
Admin

Хижі пташки (Та фантастична Харлі Квінн)

Recommended Posts

Хижі пташки (Та фантастична Харлі Квінн) (Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn) / “Хищные птицы: Потрясающая история Харли Квинн”). Бойовик / “чорна комедія”. США, 2020. Режисер Кеті Ян. У ролях: Марго Роббі, Мері Елізабет Вінстед, Джерні Смоллетт-Белл, Розі Перес, Юен Макгрегор, Елла Джей Баско, Кріс Месіна, Елі Вонг.

Шалена Харлі Квінн (Роббі) розсталася з Джокером, і тепер на неї полює половина Готема. Обставини складаються так, що їй разом з командою крутих дівчат доводиться рятувати юну злодюжку Кассандру, яка поцупила діамант у злочинного боса Романа Сіоніса (Макгрегор)…

Після виходу на екрани “Загону Самогубців” стало очевидно, що, яким би не був фільм в цілому, Харлі Квінн у виконанні Роббі повернеться, оскільки практично усі визнали її найбільш вдалим компонентом картини. Акторка вирішила взяти долю зоряної ролі у власні руки і сама запропонувала студії ідею стрічки про співпрацю Харлі з жіночою командою месниць.

Рішення поставити у центр фільму Харлі і тільки Харлі є водночас плюсом та мінусом. Плюсом тому, що Роббі, з її талантом, гумором і харизмою, легко тримає кіно на своїх плечах. Мінус ж у тому, що картину хочеться назвати не “Хижі пташки”, а “Харлі Квінн і різні круті леді, які періодично з’являються поруч із нею у кадрі з тієї чи іншої неважливої причини”. Пташина команда збирається разом ближче до кінця стрічки, має одну спільну бойову сцену, у них дуже слабкі причини для того, щоб об’єднуватись і довіряти одна одній, і ще менше причин залишатись разом після першої спільної перемоги. Замість органічного загону мотивованих борців зі злочинністю, які розуміють одна одну, – група жінок, котрі зустрілися майже випадково і тримаються разом тому, що так наказує сценарій.

Харлі Роббі панує на екрані: вона сама і розповідає історію, починаючи з анімаційного прологу, і оповідь веде у своєму ексцентричному стилі, стрибаючи між флешбеками та сучасними подіями, від однієї героїні до іншої. На неї у стрічці працює усе, від великої колекції дивних і завжди яскравих костюмів до численних бойових сцен у стилі “Джона Віка”. Шалена клоунеса демонструє неймовірну крутизну і сльозаву вразливість, наркотичну гарячковість і природну хитрість, незлу, майже невинну підлість і щиру добросердність. Її на екрані багато, і можна було б сказати, що забагато, якби Марго не почувалася настільки комфортно, видаючи усі неймовірні кульбіти натури своєї антигероїні так, що вони сприймаються цілком органічно.

У “Хижих пташках” є чимало сильних героїнь у виконанні дуже непоганих актрис, хоча Роббі легко переграє їх усіх разом узятих. Мисливиця виявилась найменш проробленою з героїнь – це просто запрограмована на помсту красуня, яка, щойно місію виконано, не розуміє, що робити далі. Значно кращі справи у Чорної Канарки та Рене Монтої, хоча вік і будова Перес змушують сумніватися у тому, що її жінка-коп може стояти в одному ряді з іншими, молодшими пташками. Макгрегор натхненно грає дрібного тирана, проте його важко назвати гідною загрозою для цілої команди крутих дівчат. Він також не тягне на роль грізного й харизматичного лідера, здатного вести за собою готемський злочинний світ.

Підсумок: не найгірший кінокомікс, однак якщо Харлі Роббі повернеться на екрани ще раз, їй будуть життєво необхідні гідні партнери, інакше її фокуси, якби натхненно вони не були зіграні, почнуть набридати – і несподівано прохолодна зустріч публікою стрічки це підтверджує.

[ Джерело ]

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...