Jump to content
Студентський Форум
Sign in to follow this  
Admin

Крід ІІ: Спадок Роккі Бальбоа

Recommended Posts

Крід ІІ: Спадок Роккі Бальбоа (Creed II / Крид 2). Спортивна драма. США, 2018. Режисер Стівен Кейпл-мол. У ролях: Майкл Б. Джордан, Сильвестр Сталлоне, Теса Томпсон, Дольф Лундгрен, Флоріан Мантіну, Філісія Рашад, Вуд Гарріс, Рассел Горнсбі.

creed2-poster

Під керівництвом досвідченого Роккі (Сталлоне) Адоніс Крід (Джордан) нарешті стає чемпіоном світу з боксу. Саме тоді йому кидає виклик Віктор Драго – син радянського боксера Івана Драго (Лундгрен), який багато років тому вбив на рингу батька Адоніса…

Перший “Крід” став у великій мірі несподіванкою: кіносеріал про Роккі Бальбоа, який, здавалося, давно вичавив з себе усе, що міг, несподівано почав рухатись у новому напрямку і зі свіжою енергією. Другий вже несподіванкою не є у жодній мірі, проте пропонує непогану розвагу спортивної тематики.

creed2_1

Якщо першу картину можна порівнювати з найпершим “Роккі”, то другу, безперечно, з його численними сіквелами. Сюжет давно знайомий: герой опиняється на вершині слави, потім з тріском з цієї вершини падає і змушений, потренувавшись, знову підніматися. На цей стрижень нанизано додаткові мелодраматичні елементи: освідчення, стосунки з близькими, народження дитини. Все було б більш ніж стандартно, якби не особистість нового суперника Адоніса. Стрічка є прямим продовженням не тільки першого “Кріда”, а й “Роккі-4”: побитий Бальбоа Іван Драго, від якого після поразки відвернулись усі, в тому числі дружина, повертається, щоб помститися, використовуючи як зброю власного сина, якого він виховав так, що той вміє лише битися. Лінія сімейства Драго, хоч їй і присвячено не так багато екранного часу, є у фільмі найцікавішою, і Лундгрен, як не дивно, затьмарив у картині усіх, граючи не ефектного, але одновимірного супротивника з “Роккі-4”, а стомленого чоловіка, який досі живе поразкою і ненавистю до самого себе. Нільсен на кілька хвилин з’являється у ролі його колишньої дружини, проте більше нагадує мумію, ніж живу людину.

creed2_2

Хоч ворогом знову став росіянин, “Крід” не збирається гратися в політику, навіть карикатурну, як в четвертому “Роккі”. Справжньою темою стрічки є батьки й діти. Адоніс вирішує прийняти бій перш за все через те, що сталося з його батьком, і одночасно сам стає батьком і змушений призвичаюватися до цієї нової ролі. Роккі хоче налагодити стосунки з сином, з яким дуже давно не спілкувався, однак не наважується навіть набрати його номер. Віктор намагається поновити репутацію сім’ї і за будь-яку ціну виправдати сподівання батька. Через велику кількість ліній стрічка втрачає чітку структуру, яку перший “Крід”, безперечно, мав. Багато в чому ситуацію рятують актори. Джордан і Сталлоне все ще чудово відпрацьовують динаміку учня і вчителя, а Томпсон та Рашад, хоч у них і не дуже багато виграшного матеріалу, теж витискають зі своїх ролей по максимуму.

creed2_3

Підсумок: стрічка на рівні кращих сіквелів “Роккі”, передбачувана, сентиментальна, з динамічними боксерськими двобоями – саме те, чого глядач очікує від сіквелів “Роккі”. Наступна частина, швидше за все, буде, але вона навряд чи наблизиться до рівня першого “Кріда” чи першого “Роккі”.

View the full article

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sign in to follow this  

×