Jump to content
Студентський Форум
Sign in to follow this  
repa_m33

Що таке Сквош?

Recommended Posts

Ну що ж, візьму на себе відповідальність та сміливість поділитись з вами своїми думками про сквош. Що, не чули ще про таке? Ну то зараз почуєте.

Багато хто вважає, що сквош – це підвид тенісу. Може в глибині душі так воно і є, але мені здається, що тут все навпаки і саме теніс це підвид сквошу. Але не будемо ображати фанатів і хай собі кожен думає, що хоче.

Отже, трішки і неголосно про сквош і з чим його «їсти». В першу чергу, цей вид спорту можна вважати одним із дешевих та доступних. На нього не потрібно витрачати шалені гроші і брати у кредит спортивне знаряддя. Все що вам знадобиться, це:

1. Зручний одяг. До набору вашого бажаного дресс-коду входять: простора, але не дуже, бажано льняна футболка або теніска, зручні і просторі (але не парашут) шорти та, знову ж таки, зручне та надійне взуття. Старайтесь підбирати кросівки з такою підошвою, яка б не ковзала на корті.

2. Наступне, що вам може знадобитись, це ракетка. Взагалі-то, не може, а знадобиться, бо вона чи не на першому місці у цій грі. Без неї свята не буде. Загалом, це, мабуть, єдине, на що вам доведеться відкладати з зарплати. Хороша ракетка коштує хороших грошей. За зовнішнім виглядом вона дуже схожа на тенісну, але має більш подовгастий «образ».

3. І, останній у списку, та не за значенням, це м’ячик. Взагалі, м’ячик не повинен коштувати «пів королівства» і знайти його не складатиме проблеми. В діаметри він має 40 мм, що, загалом, не є дуже багато. За спортивну кар’єру сквошменом вам не доведеться купувати багато м’ячів, так як гра проводиться у закритому приміщенні, схожому на кімнату (розміри корту 10 на 6.5 метрів). І «реально», м’ячик легше якось зіпсувати, ніж загубити.

4. Дехто вважає, що у сквоші ще потрібні окуляри. Ну, взагалі-то, ці окуляри більше схожі на пластмасову оправу без скелець, ніж на окуляри як такі. Вони призначені для того, щоб захистити ваші оченята від нападу розлюченого м’яча. Взагалі, очні атаки бувають досить рідко, але хто зна коли вам заманеться підставити голову під круглого.

Якщо ж вас не влаштовує дане екіпірування, то в якості економ варіанту можна винести з просторої кімнати всі меблі, і взявши тенісну або бадмінтонну ракетку, гамселити помідорами об стіну. Може, довгої гри й не вийде, але стрес знімає на ура.

В сквош можуть грати як двоє (один на один), так і четверо (пара на пару). В ідеалі, ще має бути суддя, але вони зазнались і дуже дорогі. Як правило, в сквоші, коли грають на рахунок, то користуються класичною британською системою, яка дозволяє грати не більше 5 геймів по 9 очок кожен. Цікавою умовою є те, що очко може заробити лише той, хто подає. Тобто, навіть якщо ви виграєте подачу, але не були «падаваном», то виграний м’яч надає вам лише право подачі, а очко зараховується супернику. В цьому аспекті Американська система трохи демократичніша і очко отримує той, хто виграє подачу.

Ну що ще вам розповісти. Якщо ви справді зацікавились, бодай же трішки, цим видом спорту, то раджу гарно погуглити по іноземним ресурсам або ж завітати на один норвежський сайт про сквош, де все красиво і доступно написано про цей вид спорту починаючи з простих загальних правил, закінчуючи необхідним приладдям.

Єдине шкода, що сквош і Україні розвивається дуже поволі і, на відміну від багатьох Європейських країн, ще не скоро стане Олімпійським видом спорту на теренах нашої Батьківщини.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×