Jump to content
Студентський Форум
Sign in to follow this  
Admin

Аватар / Avatar (2009)

Recommended Posts

Аватар (Avatar / Аватар). Фантастичний бойовик. США, 2009. Режисер Джеймс Кемерон. У ролях: Сем Вортінгтон, Зої Салдана, Сігурні Вівер, Мішель Родрігес, Стівен Ленг.

 

 

avvtar1.jpg

 

У далекому майбутньому група вчених вирощує тіла аборигенів з планети Пандора, генетично сумісні з тілами людей. Одним з тих, кому пропонують керувати тілом триметрової блакитношкірої істоти, майже випадково стає колишній морський піхотинець Джейк Саллі (Вортінгтон). Він відкриває новий для себе і надзвичайно красивий світ, де гуманоїді живуть у мирі з природою…

 

 

До “Аватара” (втілення бога у матеріальному тілі) Кемерон йшов більше десяти років. Режисер готовий був випустити картину ще у 1999 р., але масштаб його задуму налякав компанії-виробники. На те, чого хотів Джеймс, потрібно було не менш 400 млн. доларів бюджету, і бажаючих ризикнути такою сумою не знайшлося.

 

 

Остаточне рішення про зйомки було прийняте у березні 2005 р., коли Кемерон підписав контракт з компанією “Фокс”. Праця над стрічкою тривала 4,5 роки. Трохи менше двох років пішло на підготовку, два роки – на створення спецефектів, звуку, зведення і обробку зображення. Зйомки зайняли 8,5 місяці і проходили переважно у Новій Зеландії. Під час зйомок декорації фільму були невеликим містечком зі своєю інфраструктурою. “Аватар” лише на 40% складається з живої зйомки, решта – комп’ютерна графіка.

Побічним, але важливим результатом роботи над фільмом було створення оригінальної технології, яка під час комбінованих зйомок дозволяла спостерігати на екрані одночасно роботу живих акторів і намальованих персонажів. Офіційно заявлений бюджет картини – 230 млн. доларів.

 

 

Якщо стрічка матиме успіх, Кемерон обіцяє створити на цю тему трилогію.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Чи можна назвати цей фільм подією? Безперечно, так. Чи заслуговує він перегляду на великому екрані у форматі 3D, за який ви заплатите значно більше, ніж за звичайний сеанс? Ще одне безперечне так. Ті, хто поспішать переглянути його в піратській копії на моніторі, не побачать справжнього “Аватару”. Чи є це кіно найвидовищнішим і найрозумнішим блокбастером цього року? Знову так. Чи це найкраща стрічка усіх часів і народів? Ні, але й “Титанік” нею ніколи не був.

 

 

avatarr1.jpg

 

Ця картина – справжнє свято надсучасних технологій у кіно. Технологія 3D немовби спеціально створена саме для цієї стрічки, і ще ніколи комп’ютерні досягнення не були настільки важливими для успіху фільму, не тільки касового, а й художнього. Бо якби триметрові блакитношкірі істоти були схожими на Джар-Джар Бінкса, то на картині можна було поставити хрест ще до виходу на екрани. Але ж ні – нинішні програми дозволяють транспортувати в намальованих персонажів рухи і вирази обличчя живих (і непоганих) акторів, примушуючи інопланетян грати по-справжньому, пробуджуючи у глядачі зовсім інший емоційний відгук.

 

 

Але ж справжнє кіно може жити і без надсучасних технологій. Чи вижив би без них “Аватар”? Що залишиться, якщо відкинути спецефекти і 3D?

 

 

avatarr2.jpg

 

По-перше, потужне екологічне послання. Ще ніколи Голлівуд не витрачав стільки грошей на екологічну драму. Під завісою наукової фантастики приховується найчистіша для сучасного техногенного суспільства утопія. Та, де природа живе у мирі з гуманоїдами, а не намагається будь-що випхати їх з планети, щоб не вбивали її щодня. Послання не оригінальне, але не актуальним воно, схоже, не стане вже ніколи. Мабуть, для Кемерона воно має особливе значення, бо він використав його як привід побудувати кілька найкрасивіших сцен в американському кіно останніх років. Хоча не завадило б трохи показати Землю майбутнього, щоб контраст з Пандорою був ще більшим. Мабуть, режисер залишив це для сіквелу.

 

 

По-друге, акторська гра. Погано зіграних ролей у фільмі немає. Характери побудовані спеціально так, щоб відповідати рольовим моделям світової міфології, але при цьому не здаються штампованими – майже у кожного є якась родзинка, психологічна дрібничка, яку можна розгледіти за лавиною спецефектів. Сем Вортінгтон просто живе на екрані, чудових відгуків варта і Зої Салдана. А роль вченої Грейс у виконанні Сігурні Вівер – це добрий привід згадати, що одна з найкращих сучасних американських актрис досі не має “Оскара”, і виправити цю несправедливість (у номінації за роль другого плану).

 

 

avatarr3.jpg

 

По-третє, паралелі з нашою, земною всесвітньою мережею. Можливо, це й не було частиною авторського задуму, принаймні важливою частиною, але зовсім не враховувати подібного тлумачення Кемерон не міг – інакше дав би фільму іншу назву. Не на Пандорі ж він живе, врешті-решт. Жива мережа, яка з’єднує всіх живих істот на планеті, герой-каліка, який силою думки перетворюється на спритного і сильного красеня – нічого не нагадує, правильно? Паралелі є, цілком позитивні, а інколи трохи кумедні і одночасно омріяно-романтичні, як фінальна зустріч головної героїні зі справжнім “я” головного героя.

 

 

Фільм, безумовно, вартий перегляду і обов’язково на великому екрані. Хоча б тому, що він дає уявлення про те, яким має бути блокбастер для відпочинку і трошки для думок – професійно знятим і зіграним, видовищним і з ненав’язливим змістом.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Я зазвичай не люблю фільмій такого плану....Але цей дійсно вразив! Дуже яскравий, кольоровий, добрий, і...про любов!

Дійсно вартий перегляду!

Share this post


Link to post
Share on other sites

фільм просто бомба! мені надзвичайно сподобався! але дивитися треба тільки в 3D !!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...