Jump to content
Студентський Форум
Sign in to follow this  
Shylik

Передзвін століть

Recommended Posts

Цього року виповнюється 15 років з дня відродження та 970 років з моменту заснування Білоцерківської єпархії.

 

Святкування цих знаменних дат заплановані на 16-18 вересня 2009 року.

 

16 вересня 2009р. в м. Біла Церква прибуває спеціальний гість єпархії – відомий у всьому світі православний богослов-місіонер, професор МДА, доцент кафедри теології Свято-Тихонівського Богословського Університету, доцент кафедри філософії МГУ ім. М.Ломоносова, протодиякон Андрій Кураєв.

 

17 вересня 2009р. в Спасо-Преображенському кафедральному Соборі відбудеться урочисте святкове богослужіння з хресною ходою, яке очолить Предстоятель Української Православної Церкви Блаженнійший Володимир, митрополит Київський та всієї України, в співслужінні з єпископатом та чисельними гостями з інших Помістних Православних Церков.

 

Вперше, в рамках святкування, 18 вересня 2009р., з 15:00 до 22:00, на центральній площі міста Біла Церква (Київська обл.) відбудеться масштабний креативний святковий молодіжний концерт за участю відомих естрадних виконавців. Під час концерту: незабутні феєрверки, музичний салют, фаєр-шоу, лазерне шоу, трансляція на 2 екрани, велична сценічна постановка, професійний звук, багато чого іншого здивує глядача.

 

Вперше в Україні буде реалізована ідейна концертна програма з сучасними технічними спецефектами. Назва цього неполітичного та некомерційного молодіжного проекту – «Передзвін століть», що підкреслює вічність та непохитність духовної спадщини нашого народу.

 

В проекті приймають участь гурти:

 

- «Хочу ЩЕ!»

 

- «Брати Карамазови»,

 

- «С.К.А.Й.»

 

- «Bahroma»

 

- «Монте Крісто»

 

- «W.H.I.T.E»

 

- «Мурени»

 

- «За край»

 

- дует «Анна-Марія» (ведучі цієї програми)

 

Автори проекту: священик Максим Волинець та член-кореспондент УАН Сергій Істомін

 

До висвітлення події залучені «Національна телерадіокомпанія», ТРК "ЕРА", ТРА "FM-TV" (розміщення в понад 100 регіональних ТРК України), інформаційно-видавнича група "ТЕЛЕГРАФ", чисельні всеукраїнські та регіональні ЗМІ

 

 

 

Передзвін століть.

 

На відміну від загальноприйнятих уявлень про монотонність та сталість традиційної духовної інституції, історія та розвиток православної Церкви на протязі всіх віків свого існування ознаменовувалась багатьма різнобічними критеріями, які, по суті, і сьогодні складають те, що іменується в сучасному суспільстві релігійним життям. Сюди входять православне виховання і богослужбова практика, молитва і догматична наука, аскеза і чернецтво, культове будівництво і духовне мистецтво, християнський містицизм і релігійна літературна творчість. В цьому ряді не можна не згадати і таку особливу главу із книги християнського літопису, як релігійне паломництво. З давніх давен люди находили в собі сили, кошти і головне - наснагу, аби на деякий час відокремитись від побутового сьогодення, від тимчасових принад «світу цього» і, перекинувши через плече лляну торбу зі шматком хліба та ковтком води, відправитись у нелегку подорож до Святих місць. Там, під покровом Божественної благодаті вони знаходили собі справжню духовну втіху та заряд такої необхідної усім життєдайної віри на майбутнє. Минав час: роки, віки, тисячоліття, але паломництво не кануло «в лєту», і досі продовжує залишатись важливим аспектом православної культури початку XXI століття. Відповідно до «великих»: - «…те, що витримало екзамени часом, має право на обов’язкове існування». Ми з «великими» завжди згодні, тому в нашій традиційній рубриці «ексклюзивне інтерв’ю» і пропонуємо читачам розмову з керівником паломницького відділу Білоцерківської єпархії отцем Максимом Волинцем.

Що можете сказати відносно головної мети діяльності керованого Вами відділу?

Найперше потрібно сказати, що наш відділ є наймолодшим управлінням у Білоцерківській Єпархії, створений лише навесні минулого року. Проте за цей короткий проміжок часу було немало зроблено і втілено в життя досить масштабні паломницький проекти. Так нами здійснено понад 50 паломницьких подорожей, перевезено понад 1,5 тисячі людей до різноманітних Святинь України, Росії, Білорусі, острова Кіпру та, навіть, до Святої землі. Стосовно вітчизняних Святинь, то мова тут йде в першу чергу про всі три наявні українські лаври: Києво-Печерська, Святогірська та Почаївська, храми Одещини, Вінничини, Закарпаття, Чернігівщини. А головною метою всякого паломницького туру зазвичай є традиційне християнське місіонерство. Для чого сучасні люди їздять у паломництво?

А справді, для чого?

Та тому, що на цей час вони позбуваються повсякденного багажу турбот та «головних болів», які, нажаль, відсторонюють сучасну людину від Бога, від вічності. Вони, ніби «біженці», в християнських мандрах рятуються від темної бездуховності та хижої агресії прагматичного світу. Люди їдуть у паломництво, аби долучитись до Святості, де наочно явлена Божа благодать. Остаточна мета всякого паломництва – відкриття нових духовних горизонтів, через які, по Божому промислу, особа виправляє власну скривлену життєву путь, вперше, або наново визначає правильні пріоритети на майбутнє. В таких місцях Господь призиває своїх дітей повернутися до Нього обличчям, віддати Йому одвічну шану, пригорнутися до Його безмежної ласки і залишитись під Його непереможним захистом. Призиває кожного, але виключно індивідуальними методами. Кого чудом, кого неповторним співом монастирського хору, а кого й небесною архітектурою православних храмів. Шляхи Господні не підлягають вивченню, але завжди направлені на добро. І не варто відвертатись від Його добра, нерозумно та безглуздо, бо прихована користь від паломницьких турів набагато більша, ніж, навіть, високі позитивні враження від побаченого. Тому наш відділ не загострює увагу виключно на віруючих, воцерковлених християнах, але й на тих, хто тільки прямує «дорогою до храму», тобто ще перебуває в духовному пошуку. Можливо, для таких прозелітів користі від паломництв буває навіть більше, ніж для «міцних» православних.

 

- Чи зменшився об’єм паломницьких подорожей у зв’язку зі світовою кризою?

 

- Навпаки, в порівняні з минулим роком об’єми відчутно збільшились. Напевно, зневірені в «товарній цивілізації» люди шукають інших, справжніх пріоритетів у житті. Якщо доцільно так визначити, - криза реально спонукала до сплеску релігійності в суспільстві. Бо економічна криза по суті –тільки наслідок тривалої і затяжної кризи в людських душах. Цивілізація намагається лікувати наслідки - економічний спад виробництва, і ніяким чином не зачіпає причину – кризу душ, кризу віри, кризу моралі. А пересічні люди, на відміну від «високих начальників», інтуїтивно, чи по Божому промислу, шукають істинного порятунку в православ’ї. паломницькі подорожі для таких шукачів – бальзам на їх болючі рани.

 

- По нашій інформації Ви не тільки діючий священик і начальник паломницького відділу в Білоцерківській єпархії. Які ще функції покладені на ваші плечі?

 

- Так. З благословення керуючого Білоцерківської єпархії Архієпископа Митрофана я, в співавторстві з членом-кореспондентом Української академії наук Сергієм Істоміним, являємось організаторами масштабного молодіжно-концертного проекту « Передзвін століть», який має відбутися 18 вересня 2009 року. Саме в цьому році виповнюється 15 років з моменту відновлення стародавньої православної Юр’ївської кафедри, яка, як і наше місто була заснована святим благовірним князем Ярославом Мудрим. Саме з тих часів, понад 970 років тому, над Россю залунав православний передзвін, що надихав наших прабатьків на духовні подвиги. Інколи цей передзвін затихав, деколи геть замовкав, але до кінця так ніколи і не вщух. І сьогодні, в XXI столітті цей передзвін знову лунає над містом, пробуджуючи кожного до вічних істин: правди, любові та добра. Проект матиме головним чином місіонерське направлення, аби навернути до Істини тих, хто заблукав у пітьмі сьогодення та поневірянь.

 

- Яким чином?

 

– Безперечно, це буде дієвим свідченням про Бога, але на мові того середовища, тієї культури і того моменту часу, в який люди могли б це свідчення краще сприйняти.

 

Майже це саме в телефонній розмові нам підтвердив гість проекту, відомий богослов-місіонер, професор МДА, доцент кафедри МГУ ім. М. Ломоносова, доцент кафедри теології Свято-Тихонівського Богословського Університету, протодиякон Андрій Кураєв: «Лично для меня важен тот факт, что сам святейший патриарх Кирилл, своей церковной паствой считает всех крещенных православных людей, вне зависимости от их политической ориентации, их культуры, их понимании истории. Подобного рода проекты нужны сегодня Церкви как никогда. Мы должны идти к людям в их жизнь, в их боль. Если мы будим сидеть и ждать, что придут к нам, то ничего не произойдет. Если Церковь продолжает дело Господа, то она продолжает нести Свет в Этот мир. Другого мира у нас нет, как и другой культуры, в том числе массовой. Это та реальность, в которой мы сейчас находимся».

 

- Ви казали про молодіжно-концертний характер заходу. Будуть відомі музиканти?

 

- Свою підтримку та готовність прийняти участь у проекті висловили Олег Собчук (гурт «С.К.А.Й.») та Олег Кривошеєв (гурт «Брати Карамазови»). Фронтмен гурту «С.К.А.Й.» запевнив, що для нього запрошення у такий проект є великою честю: «Ми раді, що зможемо своїми піснями подарувати світло всім тим, хто його шукає». Олег Карамазов, в свою чергу, назвав ідею проекту подібною до минулорічного туру присвяченого 1020-річчя Хрещення Русі: «Якщо цього року Міжнародна громадська організація «День Хрещення Русі», до якої я належу, не планувала проводити заходів у Києві, то ми зробимо від нас все залежне, щоб достойно реалізувати аналогічний Всеукраїнський проект у Білій Церкві. Достеменно відомо, що до проекту вже долучилися гурти: «Монте Крісто», «W.H.I.T.E», «Мурени», «За край», «Бахрома» та «Хочу ще». На роль ведучих запрошені Заслужені артистки Кримської Автономії Анна та Марія Опанасюк, відомі по теле-проекту «Шанс», як дует «Анна-Марія»: «Ми надзвичайно раді, що запрошені в якості ведучих такого цікавого та потрібного заходу. В приватній бесіді з міністром молоді, сім’ї та спорту Юрієм Павленко, який опікується нашою діяльністю, ми також побачили небайдужість та зацікавленість до проекту».

 

- Хто із «сильних світу цього» підтримав майбутній проект?

 

- Ми залучилися підтримкою народних депутатів України, Міжнародного фонду «Єдності православних народів», особисто Дмитра Олександровича Рудковського, а також керівників громадських організацій міста. Усі вони, знаючи архієпископа Митрофана, як мудрого та достойного архіпастиря, та зважаючи на його діяльність на посаді керуючого справами УПЦ, виразили зацікавленість та готовність підтримати проект. Але головне, що партнером «Передзвону століть» погодився стати бепосередньо Алі Мохаммад Хані Омран, президент компанії «Євро Фінанс ЛТД», який небайдуже ставиться до розвитку духовності та проблем молодого покоління, цікаво, що ним навіть створений корпоративний спеціальний призовий фонд для боротьби з курінням. Також з великою увагою до ідеї проекту поставилася відома меценатка Людмила Борисівна Дригало, яка в такий складний час, погодилася стати генеральним спонсором заходу. Генеральним інформаційним спонсором завжди виступає газета «Копєйка». Компанія «Mеbleff», в особі генерального директора Тараса Мороза, завжди з радістю підтримує проекти у сфері молодіжної політики, що організовуються на досить високому рівні в співавторстві з Сергієм Істоміним. Це проекти: «Свято на Майдані», «Храмове свято» та «Юрївський вечір». Хочу наголосити, що в Білій Церкві відбудеться такий масштабний захід і з такою глибокою духовною ідеєю вперше! Це повинно бути дійсно незабутнім святом, грандіозним шоу з чисельними сюрпризами та подарунками для глядачів, яке має передати великий позитивний заряд у пробудженні всієї білоцерківської громадськості.

 

- Кілька слів про себе. Прошу?

 

- Я народився у Білій Церкві в 1975 році. Навчався у 16 середній школі, по закінченні якої вступив у Московську духовну семінарію в 1992 році. У 1994 році закінчив семінарію і з 1997 року являюсь кліриком Білоцерківської єпархії. В 2007 році рукоположений у священний сан в чині священика.

 

- В якому році відбулося Ваше духовне переродження?

 

- У 1989. Це був період святкування тисячоріччя хрещення Русі, який співпав з моїми особистими пошуками істини. А якщо є пошук, то Бог обов’язково надасть відповідь. От тоді я і отримав всі свої відповіді, які й стали мені «червоною лінією» життя.

 

- Ви народились у релігійній сім’ї?

 

- Ні, це тепер мої батьки стали свідомим православними християнами. А тоді – ні. Радянські часи, комуністичне виховання, самі розумієте…

 

- І наостанок – традиційне побажання читачам газети «Копейка»?

 

- Бажаю читачам газети «Копейка» ніколи не зупинятись на досягнутому, а особливо, якщо це стосується пошуку Бога. Тому що до Бога неможливо прийти, до Нього можна лише наблизитись. І чим довше ми будемо наближатись, чим наполегливіше буде наші намагання, тим ближче можна до Нього підійти, до його безмежної ласки та благодаті, до вічного життя з Ним, для якого всі ми й були створені.

 

Спілкувався Олександр Виговський

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing inSign In Now
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...