Jump to content
Студентський Форум
Sign in to follow this  
LaSet

Репетиторство

Recommended Posts

Чи не найвигідніший підробіток для студентів - репетиторство. Логіка проста: навчаючи когось тому, що знаєш або вмієш ти, можна підвищити свій професійний рівень та заробити непогані «кишенькові». Для деяких студентів такий підробіток є чи не єдиним джерелом фінансування. Однак ступити на нелегку стежину репетиторства наважується далеко не кожен.

 

«Репетиторство - основний заробіток для мене, - розповіла Леся Волошина, студентка IV курсу факультету іноземних мов ЛНУ ім. І. Франка. - Я займаюся зі школярами або тими, хто просто хоче підвищити рівень своїх знань. Інколи до мене звертаються за оголошеннями, які даю в газету, однак здебільшого учнів набираю за знайомством. Година занять у середньому коштує десять-п’ятнадцять гривень. На тиждень проводжу два або три заняття. За свою роботу отримую непогані гроші». Проводити заняття можна не лише в будні, а й у вихідні: мати двох-трьох учнів і займатися з ними по черзі. Цей варіант досить популярний серед студентів. «Школа не дає такого рівня знань, якого було б достатньо для вільного володіння іноземною мовою, чи для того, щоб вступити до інституту, - каже Леся. - Тому батьки з радістю звертаються до мене по допомогу. Заплатити студенту значно дешевше, ніж оплачувати заняття з учителем чи викладачем».

 

Інша справа - заняття з абітурієнтом. Взяти на себе відповідальність за підготовку «клієнта» до вступу наважується далеко не кожен спудей. І справа не лише в тому, що в разі провалу абітурієнта на вступних іспитах претензії будуть до студента-репетитора. Річ у тім, що інколи студент просто не може знати відповіді на деякі вступні тести. «Розв’язувати з абітурієнтом тести значно складніше, ніж просто підвищувати його освітній рівень, - розповідає Юля Терлецька, цьогорічна випускниця філологічного факультету ЛНУ ім. І. Франка. - Тести розраховано на репетиторів-викладачів. Основна перевага репетитора-викладача над репетитором-студентом полягає в тому, що перший має готові відповіді на тести, у той час як студентові доводиться самотужки шукати “істину”. Викладачі знають відповіді на тести, бо вони самі їх складають. У цьому і полягає весь «фокус» системи репетиторства у вищих навчальних закладах».

 

Інформації про те, хто зі студентів займається репетиторством, самі ж студенти намагаються не розголошувати. Професійний репетитор (тобто викладач) повинен буцімто мати ліцензію від вченої ради, яка дозволяє йому займатися репетиторством. У студентів, звичайно, такого дозволу немає, тому вони воліють залишатися “в тіні”.

 

Я поцікавився, чи є така ліцензія насправді. Запитав декількох викладачів ЛНУ ім. І. Франка, чи мають вони дозволи від вченої ради. Мені розповіли, що вчена рада ніяких дозволів на репетиторство не видає, і викладачі займаються репетиторством без жодної ліцензії. Офіційний дозвіл потрібен тоді, коли фізична особа хоче реєструвати власну перекладацьку контору. Тоді прибуток від її діяльності буде оподатковано відповідно до чинного законодавства. Небезпечно також подавати в газету оголошення типу: «Англійська без проблем!», оскільки такою інформацією можуть зацікавитися не тільки ті, хто хоче підвищити рівень своїх знань. Одна студентка подала таке оголошення в газету. Через кілька днів їй зателефонували і сказали, що хотіли б прийти на заняття. Та коли вона відчинила двері, на порозі стояли кілька працівників податкової інспекції... Довелося студентці заплатити штраф.

 

Одне заняття до вступу у студента коштує від 20 до 25 грн. Займаючись тричі на тиждень, за місяць студент-репетитор може заробити 300-400 гривень. Професор за годину заняття бере від 10 доларів, залежно від терміну, протягом якого потрібно підготувати абітурієнта до вступу. Якщо терміни стислі, ціна може зрости удвічі або й більше. Студенти розповідають про викладача, якому абітурієнти зі сільської місцевості замість десяти доларів приносили сир, сметану, ковбасу, яйця і т.д. на таку ж суму. Зате кожен з його учнів успішно складав вступні іспити, тому цей викладач користувався неабиякою популярністю серед студентів-«пільговиків» і не тільки. Як не крути, а для інститутів репетиторство - це «золота жила», яка ніколи не вичерпується. Доки існуватимуть вступні тести, доти і будуть існувати репетитори.

 

"Високий Замок"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Я теж займалася репетиторством....

Спочатку написала оголошення до молодші класи, боялася, а почали приходити від 7...Прийшлось переборювати страх, і скоро в мене були учні і з 11 класу.....І то правда:сама собі мову підтянула, бо трохи шукала цікавого матеріалу, готовилася до уроків......Єдине, що було дуже важко, діти хотіли потім частіше приходити(сподобалося, бо я намагалася робити уроки у виді ігор), тому після роботи змучена я ще сиділа з дітьми 2 години.....І так само пропадали субота і неділя......Потім хто поступив, хто виїхав, але всі памятають, можуть прийти, подарок якийсь принести.....Я дуже люблю вичурні свічки, то одна моя учениця(дуже довго я їй ламала мовний барєр, бо її баба казала їй що вона тупа) привезла з Італії свічку гарну... :flowers:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Guest

І якюь мовою ти шпрехаєш (спікаєш парляєш - потрібне підкреслити...)???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Швидке навчання C/C++, C#, Visual C ++, ASP.NET, PL/SQL, Assembler, Pascal, MPASM, мікроконтролери, комп'ютерна електроніка.

 

Написання лабораторних і курсових робіт з подальшим роз'ясненням навчуваному. Виключно дешево.

 

Звертатись - Андрій, isq 715 22 02, [email protected], 372-68-38, 095 667 80 42, м. Дніпропетровськ.

 

Магістр за спеціальністю "Комп'ютерні системи та мережі" Дніпропетровський національний університет.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing inSign In Now
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...