Jump to content
Студентський Форум

Recommended Posts

Тут коректніше було б ще уточнити на якому ринку?

До ринку приватних компютерів та офісних юзерів Соларіс і не пхався і пхатися не буде, я так думаю. Він же старший від Віндоуса! :curtsey: Версія 10 - це просто нова версія. А більшість працює на восьмій все одно, хоча на нові машини ставлять десяту. Але більшість індустрійних підприємств та великих компаній, котрі і складають ті мільйони названі у новині. Бо та програма хоч і відкрита для загального користування безкоштовно, все одно є дорогою зрештою: спеціалістів порівняно мало, тому коштує налаштування та обслуговування системи немалих грошей.

До речі, уся система УМЗ вже багато років працює на Соларісі ;)) А також російська Бі-Лайн і ЮМТС, польська Полсат, німецька О2, та багато-багато інших по світу. Крім того практично усі банки (вже не буду казати усі 100%, але швейцарські усі) працюють на Соларісі. Якщо хтось ще буде цікавитися можу порадувати інформацією з перших рук. :хі:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Лінцуксом

 

Сподіваюсь, це Ви просто кнопочку випадково натиснули.

 

А взагалі, гадаю, що ні. Економічні причини: Лінукс, схоже, симпатичніший Гуглу та IBM, і оскільки зараз війна головним чином проти Віндовсу, то ці троє, можливо, об'єднаються навколо Лінуксу.

 

Ідеологічні причини: FSF вважає OpenSolaris не-вільним (зізнаюсь, прочитав у Вікіпедії). Спілнота не прийме. Це, звичайно, більше впливає на робочі станції, але і на все інше також.

 

Технічні причини: макроядро не рулить, і, сподіваюсь, рулити (тобто правити) не буде. Це IMHO, звичайно. Не сприймайте як провокаційне повідомлення.

 

І взагалі, "новина" річної давності. Поки ж не потіснила.

 

P.S. А журналіста треба Столману показати. Він обіцяв чайною ложечкою дещо відрізати за нерозуміння різниці між відкритим вихідним кодом та вільним програмним забезпеченням.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Та і лінукс тут до чого в війні з віндоусом? Якщо у них і війна, то лише виключно як прикладних ОС. Війну з майкрософтом зараз ведуть хіба розробники прикладних програм. Бо неможливо писати щось до речі, котра фактично не має стандартів, ерго - є бардаком ні з чим несумісним.

Так як Соларіс більше у крупних підприємствах використовуюється, де потрібна підвищена безпека даних, так само лінукс широко застосовується у більш функціональних речах як навігації, системи на бортах літака і подібне (де Віндоуз теж є конкурентом, але дуже слабким).

Кожному своє місце і призначення одним словом. Нащо тут пенісами мірятися хто кого? Усі ж різні.

А є ще ОС АйБіЕмовський, БіеСДі і величезна купа, що теж є ОС, але між собою катастрофічно відрізняються (лінк). Єдиний мінус цього чудового списку - лише комерційні звалили до однієї купи. Ті ж Соларіс і Віндоуз використовуються у банках разом. Але, Соларіс обслуговує важливі вузли баз даних та обміну інформацією, а Віндоуз - лише людей, котрі добре, що кнопочки та квіточки Майкрософта вивчили і є фактично інтерфейсом у роботі на місцях (робочих). Хто реально хоче і пробує конкурувати з ними у даній області то Макінтош. А решту - у кожного своє місце.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Не згоден. Віндєкапець близько (ще ближче Парусії). Якщо не вірите, куріть linux.org.ru до повного почервоніння у очах. :)

 

Одне запитання: а прикладна ОС - це десктопна?

 

У війну з Мікрософтом розробників прикладних програм повірю тоді, коли вони самі спричинять достроково віндєкапець, переставши випускати під неї свої програми.

 

"Ерго" - це ерґо (ergo - "отже") чи від слова ергономіка?

 

Не згоден, що порівнювати ОС взагалі не можна. Порівнювати Віндовс з ОС не можна - марнування часу, а от серед UNIX-подібних (наразі це єдина відома мені працююча концепція ОС) є ті, які можуть конкурувати за однакові сегменти ринку. Лінукс, наприклад, прагне всюди, різні компанії дороблюють його для різних задач.

 

Себе, однак, не вважаю настільки компетентним у операційних системах, щоб оцінювати, яка для чого більш придатна. Власне, крім Лінуксу я поки нічого і не бачив. Збираюсь подивитись Minix3, хоча користуватись ним ще нереально.

 

Але дозволю собі одне ІМХО: Макінтош має стояти вдома у користувачів, для яких комп'ютер - медіацентр, а не робоче місце. Якщо дані безпечно зберігаються на сервері, то вони мають безпечно і оброблюватись на клієнті, а для цього вважаю неприйнятним закритий код (про ліцензію зараз нічого не говорю, хоча без дозволу змінювати код не ясно, як закривати самому вразливості системи).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing inSign In Now

×
×
  • Create New...