Jump to content
Студентський Форум

КИЇВ ВЖЕ НЕ ЗЕЛЕНА СТОЛИЦЯ.


Guest VOLODYMYR
 Share

Recommended Posts

Guest VOLODYMYR

Громадське об’єднання «Голос громади Києва»

ВИДАННЯ НЕОФІЦІЙНЕ

Зелені зони Києва

 

- заявлені наміри та реальність втілення

Київ – 2005

В результаті реалізації Програми розвитку зеленої зони м. Києва до 2010 року, в Києві буде ЗНИЩЕНО близько 230 га зелених зон загального користування (парки, сквери). Детальніше – в Таблиці 1.

Окрім того, статус зеленої зони втратили 35,2 га спецпарків, 18,93 га земель природно-заповідного фонду та 92,2 га земель, зарезервованих під створення заповідних об’єктів. Загалом місто втрачає близько 300 га озеленених територій.

Деклароване збільшення площі зелених зон в Програмі здійснюється шляхом переведення у статус «загального користування» територій, що сьогодні непридатні для цього (круті схили, прибудинкові території та інші зелені зони) і потребують значних витрат для організації на них культурного відпочинку.

 

Віктор Іванченко

***

Останніми роками і тим більше місяцями дедалі більше нагнітається конфлікт між міською владою і киянами, спричинений хаотичністю забудови столиці і виділенням земельних ділянок в зелених зонах міста. В переважній більшості випадків, ділянки виділяють під забудову, відкидаючи будь-яку можливість більш ефективного використання їх у майбутньому та збереження паркових територій і унікальності ландшафту міста.

Незважаючи на те, що в „зеленій столиці Європи” відсоток зелених зон на одного мешканця значно менший, ніж це постулюють як українські так і європейські норми, міська влада продовжує зменшувати їх площу. Порівняно донедавна, а саме до 19 липня 2005 року головною причиною цього беззаконня було те, що межі зелених зон не були винесені в натуру і взагалі не були визначені. Визначити межі, статус і площі зелених зон мав документ, що деталізує том 4 Генерального плану розвитку м. Києва до 2020 року (далі - Генплан), присвячений зеленим зонам і рекреації (затверджено рішенням Київської міської ради №370/1804 від 28 березня 2002 року). Таким документом стала розроблена в 2004 році Програма розвитку зеленої зони м.Києва до 2010 року та концепції формування зелених насаджень в центрі міста (далі – Програма) затверджена рішенням Київської міської ради №806/3381 від 19 липня 2005 року.

На превеликий жаль, цей документ не виправдав надій, які покладались на нього. На відміну від положень Генерального плану, який Програма має деталізувати, вона була пристосована до ситуації, що склалась (тобто з урахуванням всіх наявних порушень законодавства і Генплану). Детально про це написано нижче.

***

Підготовка цієї брошури має певну історію. Дискусії про можливі маніпуляції із реальними і формальними площами зелених зон точились протягом останніх кількох років і особливо загострились останнім часом, коли очевидним став столичний будівельний бум.

Після опублікування тексту Програми в газеті Хрещатик №122 (2771) від 23 серпня 2005 р., який вже тоді викликав підозри громадськості, нами була проведена робота по її дослідженню.

Перш за все, ми офіційно отримали примірник Програми – копію тієї, що була затверджена Київрадою. Примірник було отримано у Замовника її розробки – немаловідомої контори „Київзеленбуд”. Не можна не сказати, що вже на цьому етапі ми отримали значний опір, зокрема з боку співробітника „Київзеленбуду”, п.Діденка.

Перший аналіз затвердженої версії Програми і тієї, що була опублікована в „Хрещатику”, дав погані результати в площах п’яти бульварних насаджень.

 

***

Для перевірки невідповідностей в текстах настільки важливих для киян і для довкілля міста документів, нам довелось провести певну роботу. Зокрема, довелось знайти можливість ознайомитись із даними не лише Програми, а і Генерального плану. Враховуючи те, що Генплан Києва є секретним (хоч це прямо суперечить законодавству України) і те, що показувати нам Програму спочатку ніхто не збирався, ми змушені були шукати інші законні шляхи здобування інформації. Так, частину відомостей про площі зелених зон ми отримали в якості офіційних довідок Інституту „Київгенплан” і Головного управління земельних ресурсів міської адміністрації. Частина площ взята з офіційних листів державних структур, що надсилались за останні 2 роки у відповідь на запити і звернення громадян, та з опублікованих в пресі рішень Київради. Це щодо Генерального плану. Тому в цій частині можуть бути певні неточності. Для деяких територій площі були обраховані по різного роду мапах і наданих громадянами викопіровках. Аналогічним чином, обриси зелених зон у Програмі (а між усім офіційно її графічні матеріали досі приховуються) взяті із зображення Програми, що виставлялось в Київраді під час її погодження сесією, а також зі схем, опублікованих в „Хрещатику”.

Натомість всієї інформації, якої потребує громадський рух захисників Києва, досі немає у вільному доступі. Навіть приведені у цій брошурі таблиці заповнені не остаточно.

***

Головний висновок, зроблений нами після аналізу площ зелених зон – тотальна фальсифікація і зменшення встановленої Генпланом площі в тексті Програми. Загалом Київ втратив таким чином близько 230 га зелених зон загального користування і 35 га спецпарків. В більшості випадків, з зелених зон просто вирізали всі наявні зараз проблемні точки - ті, в яких відбувається протистояння громадян і забудовників. Наявні і випадки „вирізання” ділянок, в яких будівництво (а отже і протистояння громадськості) ще не розпочалось. Тобто всі „гарячі” точки одним розчерком перестали бути зеленими зонами. Так, скажімо, Протасів яр, що має бути парком відпочинку районного значення, втратив майже всю свою площу – більше 19 га! Безліч зелених зон (переважно сквери) просто зникли з мапи міста.

Натомість, для урівнювання різниці в площах, статус зелених зон загального користування отримали території, які ніяк не можуть його мати. Це, скажімо, при- будинкові смуги, схили і таке інше – тобто території, що не можуть використовуватись усіма громадянами для задоволення потреб відпочинку.

Найбільш вражаючим є той факт, що постраждали і об’єкти природно-заповідного фонду. Загалом, не позбавляючи ці ділянки заповідного статусу, Київрада вирізала 19 га заповідних земель, а також змінила статус частини схилів Лисої гори. У тому числі зменшено межі Маріїнського парку (на 1,4 га) і парку „Володимирська гірка”, що є парками-пам’ятками садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення. Згідно з чинним законодавством, їх площу і межі можна змінити лише Постановою Верховної Ради України в разі наявності відповідного подання Кабінету Міністрів України. Також втрачено 92 га територій, що були зарезервовані під створення заповідних об’єктів.

Окремої згадки заслуговує доля заказника «Жуків острів». Нагадуємо, цей заказник є найбільшим у Києві (1794 га) і розташований в дніпровській заплаві в районі «Конча-Заспи». Замість заказника, на схемі Програми позначено незрозумілий об’єкт, який не відповідає ні земельному, ні природоохоронному законодавству – «територія, в межах якої буде визначено межі заказника «Жуків острів». Тобто заказник ще не розділили, проте гарантовано забезпечили можливість цього на майбутнє.

***

Тепер пояснюємо, чому в тексті брошури ми схильні до підтримки Генерального плану розвитку м.Києва до 2020 року. Причиною цього є той факт, що Генплан захищає більшу кількість зелених зон міста, ніж Програма. В усіх інших документах, дія яких розповсюджується на територію Києва, зелені зони частково урізаються на користь забудови. В Генплані подано об’єктивну класифікацію зелених зон, зокрема їх поділ на зони загального, обмеженого і спеціального користування.

ДОВІДКА:

Згідно з п.1.4. Правил утримання зелених насаджень міст та інших населених пунктів України, за функціональними ознаками міські зелені насадження діляться на три групи:

загального користування - міські та районні парки; парки культури і відпочинку, сади житлових районів і груп житлових будинків, сквери, бульвари, набережні, лісопарки, лугопарки, гідропарки та інші;

обмеженого користування - насадження на територіях громадських і житлових будівель, шкіл, дитячих закладів, спортивних споруд, закладів охорони здоров'я, промислових підприємств, складських територій та інші;

спеціального призначення - насадження вздовж вулиць, у санітарно-захисних і охоронних зонах, на територіях ботанічних і зоологічних садів, виставок, кладовищ і крематоріїв, ліній електропередач високої напруги; лісомеліоративні насадження; насадження розсадників, квітникарських господарств; пришляхові насадження в межах міст та інших населених пунктів.

Так, схили і балки, круті береги річок і прибудинкові смуги ніяк не можуть бути територіями загального користування, оскільки не придатні для відпочинку громадян. Об’єктивна класифікація озеленених територій показує, що в Києві їх не вистачає. При загальноукраїнській нормі 20 кв.м зелених зон загального користування на одного мешканця і загальноєвропейській – 25 кв.м на мешканця, Київ має відверто „погані аналізи”:

Фактична забезпеченість наявними озелененими територіями загального користування за даними Генерального плану розвитку м.Києва

 

Адміністративний район м.Києва Забезпеченість зеленими зонами загального користування кв.м/чол Площа озеленених територій загального користування, га

 

Голосіївський 43,0 882,15

Дарницький 6,0 173,67

Деснянський 10,4 351,61

Дніпровський 35,6 1177,84

Оболонський 8,7 265,74

Печерський 22,7 360,33

Подільський 12,0 216,95

Святошинський 6,7 211,48

Солом 'янський 8,3 241,76

Шевченківський 19,4 454,0

В середньому по місту: 16,5 В цілому по місту: 4337,63

 

Отож загалом по місту – 16,5 кв.м зелених зон загального користування на мешканця. Порівняємо це з загальноприйнятими нормами, і ілюзії про „зелену столицю Європи” розвіяться.

Висновок: В Києві катастрофічно мало зелених зон.

***

Несподівано виглядає заява керівника „Київзеленбуду”, пана Яворовського, який наприкінці жовтня 2005 року офіційно повідомив, що в Києві вистачає зелених зон і їх кількість дедалі збільшується. Не говорячи вже про те, що „ зелених зон вистачає”, взагалі шокують заяви про збільшення їх площ. Оскільки Київ наразі не розширюється в адміністративних межах, природу збільшення частки озеленених територій уявити досить важко. Здається ніде в місті не закладають парків на місці стадіонів, доріг, житлових кварталів... Так? Збільшенням, для замилювання очей, називають зміну статусу зелених зон. Тобто збільшенням, про яке так гучно заявляв „Київзеленбуд”, названо надання схилам і іншим територіям обмеженого і спеціального користування статусу користування ЗАГАЛЬНОГО.

Генплан є головним і єдиним непоборним аргументом при захисті кожної з зелених зон. Адже жодне будівництво неприпустиме, якщо воно не відповідає Генплану.

Натомість велика кількість будівництв здійснювалась без погодження з Інститутом „Київгенплан”, без узгодження з Генеральним планом розвитку міста і в багатьох випадках – з грубим його порушенням.

Не зважаючи на наявність Програми, будь-яке будівництво в зелених зонах слід вважати порушенням цілої низки законодавства, а саме ст.ст. 44, 52, 57, 83, 84 та 150 Земельного кодексу України, ст. 9 Лісового кодексу, ст.ст. 40, 60, 62, 63 Закону України „Про охорону навколишнього природного середовища”, ст.ст. 12 та 13 Закону України „Про планування та забудову територій”, містобудівних норм ДБН 360-92** (п.п. 10.1, 10.2, 10.4), норм Державних санітарних правил планування та забудови населених пунктів (п.п. 4.2, 6.1) та рішень Генерального плану м. Києва до 2020 р. „

Якщо мова іде про заповідні території додайте до переліку „ст.ст. 7 та 40 Закону України „Про природно-заповідний фонд України”.

Тепер же, коли прийнята Програма розвитку зелених зон, яка грубо суперечить Генпланові, виникає багато проблем. Адже низка будівництв, що не відповідають Генплану, при цьому виявляються такими, що не заперечуються Програмою. Згідно Програми озелененої території там немає... Натомість не слід вважати це сигналом до будівництва. Річ у тому, що Генеральний план прописує зонування і призначення всіх земель міста. Тобто не лише зелених зон. Це значить, що в ньому, нарівні з зеленими зонами, прописані землі житлової забудови, промислової, рекреаційної, інфраструктура, курортні землі, землі водного, природно-заповідного фонду. Всі землі міста. Тому, якщо деталізація Генплану в подобі Програми і позбавляє свого статусу якийсь із скверів, від цього в Генеральному плані автоматично не з’являється нової території під забудову.

Висновок: Зникнення зелених зон в тексті Програми не дає права вважати, що на їх місці з’явилась ділянка, призначена під забудови.

***

Незаконні, проте міцні позиції Програми продовжують закріплюватись далі.

Поки Програма – лише одне рішення Київради, яке можна відмінити і поставити крапку. Коли таких рішень буде кілька, ситуація для громадськості суттєво погіршиться. Розуміючи це, ідеї Програми намагаються закріпити у Детальних планах території (ДПТ) районів.

Так, першим для Києва був розроблений ДПТ Печерського району, який викликав шквал протесту громадян. Громадські слухання, організовані з приводу ДПТ були саботовані владою (зокрема з боку влади було відхилено вимогу громадськості створити Президію) і, як наслідок - зірвані громадськістю. Якщо уважно дослідити цей ДПТ, який також є деталізацією Генерального плану, стає зрозуміло, що на території району проігноровано межі принаймні чотирьох зелених зон .

Забудова передбачена на території:

- парку поряд із станцією метро „Либідська”;

- всього схилу по правому боку бульвару Дружби народів в районі мосту Патона;

- скверу в кварталі вулиць Червоноармійська, Ковпака, Тверська та Предславинська (між усім, навпроти міської Прокуратури);

- частини Маріїнського парку (між усім, об’єкту природно-заповідного фонду загальнодержавного значення), де з самого початку планували розташувати другу секцію скандального будинку „Грушевського 9-А”.

Висновок: В подальшому, при громадських обговореннях Детальних планів території районів слід надзвичайно уважно стежити за дотриманням Генерального плану в питанні меж озеленених територій (навіть якщо вони розроблені власне Інститутом „Київгенплан”.

З іншого боку, ДПТ можуть стати новим, неопрацьованим поки шляхом покращення ситуації із зеленими зонами, що склалась у місті. На базі ДПТ можна створювати сквери, які не внесені до Генерального плану.

***

Насправді нічого не змінилось.

Незалежно від того, що в Києві діють одночасно Генплан і Програма, на територіях зелених зон, що є або в одному, або в обох цих документах, здійснюються землевідведення під забудову на кожній сесії Київради.

Створення Програми, якою б вона не була, не призвело до припинення посягань на зелені зони. Так, у Дніпровському районі м.Києва, по бульвару Перова розташовано парк біля кінотеатру „Аврора”, площа якого складає 7,91 га. Парк зберігається Програмою. Проте, через дев’ять днів після її затвердження, 27 липня, в газеті „Хрещатик”, з’являється Заява про наміри ТОВ „Аврора” щодо спорудження торгівельного комплексу в парку. Виходячи з того, що інформація опублікована в газеті міськради – всі матеріали вже попередньо розглянуті всіма управліннями і установами. Існує відповідне рішення Київської міської ради №31/905 від 25.09.2003 (п.59). Дана публікація стала першою спробою реалізувати омріяний киянами міф про участь громадськості в прийнятті рішень. Вперше Заява про наміри публікується в „Хрещатику”. Натомість і цього разу вийшло „як завжди”. Фактично, опублікована заява про наміри порушити Генеральний план.

Висновок: Поява „Заяви про наміри” або „Заяви про екологічні наслідки” в пресі має в першу чергу піддаватись з боку громадськості перевірці на дотримання меж зелених зон в Генеральному плані.

Аналогічну ситуацію маємо із заявою (опублікована майже одночасно з попередньою - 16.08.2005 р.) про наміри будівництва АЗС товариством „Омега-Гепард” в районі Національного ботанічного саду НАН України. Знову на будівництво є відповідне рішення Київради – рішення Київської міської Ради №401/561 від 24.04.2003 р.

***

Тепер трохи про те, чому ми використовуємо одні терміни і не використовуємо інші. Якщо ви читаєте текст уважно, то давно помітили, що ми користуємось доволі обмеженою термінологією. Зокрема вживаємо терміни „зелені зони” та „озеленені території” і ніколи не вживаємо терміну „зелені насадження”, який як правило, використовується замість всіх інших. На це є свої причини.

В практиці охорони зелених зон дуже часто трапляються різноманітні маніпуляції щодо їх статусу та профільної термінології. Саме термінологія криє в собі велику небезпеку, оскільки такого роду махінації помітні тільки фахівцям і досвідченим активістам.

Перше і головне, що треба знати - населенню прививають думку про те, що зелені зони – це насадження, тобто сукупність дерев, що зростають на ділянці. У зв’язку із цим, експертизи проводить „Київзеленбуд” і звісно, дає заключення про те, „в якому стані знаходяться насадження і який їх склад”. Натомість зелені зони це не насадження а озеленені території. І саме так написано в Генеральному плані і Державних будівельних нормах. В чому різниця? Коли на території парку будують кафе, скажімо, то його площа зменшується, наприклад на 0,6 га. При цьому не рубають жодного дерева і всі претензії громадян щодо забудови парку відхиляють по причині збереження власне насаджень. Тобто зелені насадження зберігаються, а кияни при цьому втрачають 0,6 га озелененої території.

Тому ми самі уникаємо і іншим радимо уникати терміну „зелені насадження”. Відповідно, отримуючи від чиновників інформацію про насадження, слід просити надати її щодо озеленених територій.

Таким чином доходимо висновку, що Програма потребує негайного призупинення дії і доробки. Внаслідок доробки Програма має бути приведена до показників діючого Генерального плану.

У зв’язку із цим, автори пропонують проект рішення Київської міської ради, який має забезпечити виконання окреслених нами задач.

***

ЗНАЙДИ СВІЙ ПАРК!

Після ознайомлення з вищезазначеними фактами пропонуємо Вам знайти свій парк чи іншу зелену зону в таблицях, поданих нижче і побачити, що вона являє собою зараз. На превеликий жаль, ми не можемо гарантувати 100% точності наведених у таблицях площ, адже частина з них вирахувана нами по мапах, таблиці до яких не вдалось отримати. Проте, оперуючи рекомендаціями і застереженнями, поданими нами, кожен може самостійно звернутись за інформацією до компетентних органів (Київська міська рада, Київська міська державна адміністрація, „Київзеленбуд”, Головне уравління земельних ресурсів, Головкиївархітектура) і точно вказавши, що йому треба, отримати дані про свій об’єкт офіційно. На них ви зможете посилатись при офіційних стосунках з чиновниками і в суді. Наша брошура – підказка: що саме вам слід шукати, щоб відновити справедливість.

Увага! Відомості про зелені зони, відсутні у авторів в таблицях, не подаються і такі зелені зони в таблицях виділені товтішим шрифтом.

Таблиця 1.

Зменшення площі парків і скверів в „Програмі розвитку зеленої зони м.Києва до 2010 року та концепції формування зелених насаджень в центрі міста” по відношенню до „Генерального плану розвитку м.Києва до 2020 року”.

 

Назва об'єкту

Генплан (га) Програма (га) Різниця (га)

 

Голосіївський район

 

Парки відпочинку

1 1500-річчя м.Києва "Лиса гора" 133,52 118,75 - 14,77

2 Біля ресторана "Вітряк" 12,27 8,07 - 4,20

Сквери

3 По вул. Армійській 0,28 0,00 - 0,28

4 По вул. Весенній 0,11 0,00 - 0,11

5 По вул. Гвардійській 0,59 0,24 - 0,35

 

Дарницький район

 

Парки відпочинку

1 Ім. Воїнів-інтернаціоналістів 8,41 7,65 - 0,76

2 " Привокзальний" 5,03 4,75 - 0,28

Сквери

3 по вул. Вірменській 0,22 0,13 - 0,09

 

Дніпровський район

 

Парки культури та відпочинку

1 Труханів острів 508,00 476,90 - 31,1

2 "Перемога" 67,69 66,090 - 1,60

Парки відпочинку

3 Біля кінотеатру "Аврора" 10,77 7,91 - 2,86

4 На ж.м. Райдужний 36,61 32,80 - 3,81

5 Урочище "Горбачиха" 82,88 80,30 - 2,58

6 Біля озера Тельбін 36,23 25,80 - 10,43

Бульвари

7 Дарницький 1,50 0,85 - 0,65

8 Серафимовича 7,28 4,98 - 2,30

 

Парки культури та відпочинку

1 "Дружби народів" (у т.ч. Ур. Бобровня, 32,0 га) 223,10 219,40 - 3,70

2 Троєщина (у т.ч. Всеукраїнський пам'яті борців за свободу і незалежність України) 202,60 185,31 - 17,29

Парки відпочинку

3 По вул. Кіото (від вул. Братиславської до вул. Мурманської) 16,74 15,30 - 1,44

4 Вздовж вул. Попудренка 4,73 3,71 - 1,02

5 "Молодіжний" на розі вул.Маяковського-Цвєтаєвої 10,04 9,21 - 0,83

6 "Броварський" (від ст.м. "Чернігівська"

до ст.м. "Лісова") 4,36 2,67 - 1,69

Сквери

7 Біля НДІ комунальної гігієни 3,29 1,95 - 1,34

 

Оболонський район

 

Сквери

1 Вул. Прирічна, 5 1,52 1,22 - 0,30

2 Інститут Гідробіології 1,70 0,68 - 1,02

3 На розі Лугова-Дегтяренка 1,32 1,05 - 0,27

4 Ст.м. "Героїв Дніпра" 1,64 1,40 - 0,24

5 Вул. Ункерова 0,70 0,16 - 0,54

Печерський район

 

Парки культури та відпочинку

1 Маріїнський 12,08 10,70 - 1,38

Парки відпочинку

2 Дзержинського 11,58 10,05 - 1,53

3 на схилах бул. Дружби Народів 9,02 4,50 - 4,52

Сквери

4 По вул. Червоноармійській, 119 2,36 1,82 - 0,54

5 По вул. Димитрова, 2 0,32 0,05 - 0,27

6 По вул. Інститутській 0,23 0,00 - 0,23

7 Біля Палацу Спорту 1,04 0,00 - 1,04

8 По пров. С.Козловського 0,41 0,00 - 0,41

9 Біля театру І. Франка (біля пам'ятника) 0,47 0,05 - 0,42

10 На черепановій горі (схили бул. Л.Українки) 2,00 0,00 - 2,00

Подільський район

 

Парки відпочинку

1 Парк біля к-ру ім. Шевченка 8,18 4,44 - 3,74

2 "Кинь-Грусть" 9,63 8,50 - 1,13

3 "Сирецький гай" 104,00 92,70 - 11,30

4 На схилах Андріївської горки (від фунікулеру до Андріївського узвозу) 6,00 4,85 - 1,15

5 Біля оз. Синє 19,45 15,97 - 3,48

6 На ж.м. Мостицький ? 14,50 ?

7 "Крістерова гірка" ? 4,30 ?

Сквери

8 №2 на Контрактовій площі 0,73 0,67 - 0,06

9 №3 на Контрактовій площі 0,41 0,34 - 0,07

10 По вул. Сагайдачного 0,12 0,05 - 0,07

11 По Андріївському узвозу 0,14 0,10 - 0,04

12 На поштовій площі 0,23 0,15 - 0,08

13 Гора Старокиївська (Пейзажна алея) 3,03 2,74 - 0,29

14 По вул. Золочевській, 39 1,44 0,00 - 1,44

15 На схилах вздовж іул. Нижньоюрківської ? 5,24 ?

16 вул. Юнкерова ? ? ?

 

Святошинький район

 

Парки відпочинку

1 "Юність" 14,73 6,44 - 8,29

2 Вздовж вул.Сім'ї Сосніних 12,25 10,50 - 1,75

3 Вздовж вул. Ушакова біля ставка №16 (зелений 14,50 11,66 - 2,84

масив Святошин)

4 Між вул. Наумова і святошінським лісом ? 19,1 ?

Сквери

5 На вул. Корольова (біля ДП "Смарагд") 1,90 1,40 - 0,50

6 Вул. Львівська, 24 1,07 0,00 - 1,07

7 Сквер біля шк. №304 (вул. Прилужна) 1,00 0,81 - 0,19

8 На просп. Перемоги, 117 1,46 0,33 - 1,13

9 На просп. Перемоги, 121-123 1,58 0,40 - 1,18

10 На просп. Перемоги, 127-129(ресторан "Верховина") 2,40 0,69 - 1,71

11 На просп. Перемоги, 125 (біля ДАІ) 0,74 0,00 - 0,74

12 На розі просп. Перемоги та вул. Чорнобильської 1,55 1,15 - 0,40

13 На розі вул. Львівської та Крамського 0,84 0,20 - 0,64

14 На вул. Чаадаєва 1,07 0,44 - 0,63

15 Між вул. Краснова та семашка 3,67 2,17 - 1,50

16 На розі вул. Я.Колоса та бульв. Р.Ролана 8,00 6,47 - 1,53

17 Біля водоймища на Півд. Борщагівці 4,06 3,70 - 0,36

Бульвари

18 Проспект Палладіна 4,29 3,70 - 0,59

 

Солом'янський район

 

Парки культури та відпочинку

1 "Орлятко" 11,48 9,65 - 1,83

Парки відпочинку

2 По вул. Солом"янській 36,70 32,28 - 4,42

3 Супутник 21,76 16,41 - 5,35

4 Протасів Яр 29,35 10,08 - 19,27

Сквери

5 По вул. Народного Ополчення 1,87 0,00 - 1,87

6 По вул. Солом'янскій 0,91 0,56 - 0,35

7 По вул. Мартиросяна 1,25 1,17 - 0,08

8 Повітрофлотський просп., 70 0,41 0,30 - 0,11

9 Біля Центрального гастронома 1,12 0,80 - 0,32

10 По вул. Залісній 0,47 0,00 - 0,47

11 По вул. Індустріальній 0,75 0,00 - 0,75

12 Біля кінотеатру "Тампере" 4,28 0,00 - 4,28

13 На розі вул. Чернівецької 0,80 0,00 - 0,80

14 Біля к-ту харчування "Електрон" 0,37 0,00 - 0,37

15 По просп. Комарова, 20-24 0,68 0,00 - 0,68

16 По бульв. І.Лепсе, 1 0,33 0,33 0,00

17 По вул. Дашавській 0,97 0,00 - 0,97

 

Шевченковський район

 

Парки культури та відпочинку

1 ім. Пушкіна 20,84 19,70 - 1,14

Парки відпочинку

2 Володимирська гірка 11,31 10,80 - 0,51

3 Пейзажна алея 10,92 1,48 - 9,44

4 Кирилівський гай 40,18 38,76 - 1,42

5 Парк "Веселка" 7,81 6,74 - 1,07

6 Парк "Дубовий гай" 1,60 1,04 - 0,56

7 Парк на схилах Фестівальної алеї ? ? ?

8 Парк на схилах вул. Отто Шмідта ? 4,68 ?

Спеціалізовані парки

9 Зоопарк 34,10 33,60 - 0,50

Сквери

10 По вул. Саксаганського, 118 0,09 0,00 - 0,09

11 Біля ст.м. "Театральна" 0,10 0,00 - 0,10

12 ім. Валерія Чкалова 0,94 0,88 - 0,06

13 Володимирський проїзд, сквер №1 0,58 0,08 - 0,50

14 Володимирський проїзд, сквер №2 0,41 0,34 - 0,07

15 По вул. В.Житомирська, 34 0,19 0,00 - 0,19

16 На розі вул. Ю,Коцюбинського і Павлівської 1,90 1,65 - 0,25

17 По вул. Полтавській, 2 0,26 0,00 - 0,26

18 По вул. Артема, 80-84 0,90 0,60 - 0,30

19 По вул. Артема, 78/2 0,11 0,00 - 0,11

20 По вул. Тургенівській, 40 0,41 0,00 - 0,41

21 "Слава танкістам" 1,20 1,02 - 0,18

22 Сквер №1 Подільський узвіз 0,41 0,00 - 0,41

23 Політехнічний 0,21 0,13 - 0,08

24 Біля палацу урочистих подій 4,48 2,35 - 2,13

25 По вул. Сім'ї Хохлових 0,31 0,19 - 0,12

26 Біля Медуніверситету ім. Богомольця 0,62 0,51 - 0,11

27 Біля кинотеатру "Нивки" 2,51 0,00 - 2,51

28 Майдан Незалежності 1,60 0,42 - 1,18

Бульвари

29 По вул. Хрещатик 0,82 0,66 - 0,16

30 Алея до Менори 2,00 1,06 - 0,94

Всього: - 232,81

 

Таблиця 2.

Зменшення площі в природно-заповідного фонду м.Києва (лише ті, де виявлена різниця) в „Програмі розвитку зеленої зони м.Києва до 2010 року та концепції формування зелених насаджень в центрі міста” по відношенню до „Генерального плану розвитку м.Києва до 2020 року”.

 

Генплан (га) Програма (га) Різниця (га)

Загальнодержавного значення

 

Парки-пам'ятники садово-паркового мистецтва

 

Володимирська гірка Михайлівська площа 11,3 10,8 - 0,5

Маріїїнський парк вул. Грушевського 12,1 10,7 - 1,4

Місцевого значення

 

Регіональні ландшафні парки

 

Урочище "Лиса гора" вул. Саперно-Слобідська, 133,5 118,75 - 14,75

вул. Лисогірська

Пам'ятки природи

 

Золотоворітський сквер вул. Володимирська 0,65 0,57 - 0,08

Віковий дуб Крістера вул. Осиповського, 3

Парки-пам'ятники садово-паркового мистецтва

 

Парк "Кинь-Грусть" вул. Кобзарська 9,6 8,5 - 1,1

Парк ім. Пушкіна просп. Перемоги 20,8 19,7 - 1,1

Всього: - 18,93

 

Таблиця 3.

Зменшення площі територій, зарезервованих під створення природно-заповідного фонду м.Києва (лише ті, де виявлена різниця) в „Програмі розвитку зеленої зони м.Києва до 2010 року та концепції формування зелених насаджень в центрі міста” по відношенню до „Генерального плану розвитку м.Києва до 2020 року”.

 

Генплан (га) Програма (га) Різниця (га)

Парки-пам'ятки садово-паркового мистецтва

загальнодержавного значення

 

 

 

 

 

1 ПКіВ "Дружби Народів" просп. Ватутіна 223,1 219,4 - 3,7

2 ПКіВ "Гідропарк" о. Венеціанський 197,8 181,7 - 16,1

 

Парки-пам'ятки садово-паркового мистецтва мисцевого значення

 

4 Парк по вул. Кіото Житловий масив 16,7 15,3 - 1,4

Лісовий

2 ПКіВ "Горбачиха" Ур. Горбачиха 82,8 80,3 - 2,5

3 Парк по вул Ушакова (біля р. Нивка 14,5 11,7 - 2,8

4 ставка №16)

5 Схили по вул. Лук'янівській- Олегівськиій Татарка 14,8 0,0 - 14,8

6 Схили по вул. Нагірній і по Татарка 18,6 0,0 - 18,6

7 Смородинському узвозу

8 Схили по вул. О. Шмідта Татарка 14,8 0,0 - 14,8

9 Схили по Подільскому і Врублевському узвозах 17,5 0,0 - 17,5

Всього: - 92,2

 

Таблиця 4.

Зменшення площі спеціалізованих парків (лише ті, де виявлена різниця) в „Програмі розвитку зеленої зони м.Києва до 2010 року та концепції формування зелених насаджень в центрі міста” по відношенню до „Генерального плану розвитку м.Києва до 2020 року”.

 

 

Голосіївський район

Генплан (га) Програма (га) Різниця (га)

Музей народної архітектури та побуту 147,0 134,0 - 13,0

Ботанічний сад національного аграрного університету 53,0 47,5 - 5,5

 

Оболонський район

 

Дубовий гай (гольф-парк) 127,5 118,0 - 9,5

 

Шевченківський район

 

Ботсад ім. ак. Фоміна 22,5 21,2 - 1,3

Київський Зоопарк 39,5 33,6 - 5,9

Всього: - 35,2

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Готувався до заліку з екології і прочитав наступне:

 

"За даними статистичної служби, в Києві в 1965 р. було 10 автомобілів на тисячу жителів, в 2000 р. на кожну тисячу киян припадало 300 атомобілів."

 

Цікаво, скільки зараз? :bye sed: :надобраніч:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Як кинянин скажу просту річ....знищують і буду знищувати, бо вже скоро не буде що продавати (землю),тому почнуть вирубувати парки, що вже робиться. Є навіть плани знищити символ міста " київські кручі" і на місці дерев побудувати ділові центри, про це вже не раз казалось в тому числі і головним аріхтектором міста.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Не все так погпно(увага флуд)! Я зробив собі альбом, красу Киева(точнише району де я живу) можна там побачити) Фото зроблені НЕ МНОЮ, моїм товаришем aka NemetZ...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Серед захисників парків Києва з'явились поети!

 

Зазвичай ми публікуємо для загального серйозні речі. Проте інколи хочеться зробити людям приємне. Пропонуємо вашій увазі нестандартну статтю. Цього разу це

не прес-реліз і не наукове обгрунтування. Це - вірш. Саме так, цього разу Молодіжне відділення Національного екологічного центру України представляє дебют молодого київського поета "добродія Галушки" на тему захисту зелених зон Києва.

Отож...

http://www.hw.net.ua/art.php?id=43078

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

6-13 березня 2008 року проходитиме художня виставка «Острів Жуків – спадщина майбутніх поколінь» у Київському міському будинку природи за адресою: м. Київ, вул. Рогнідинська, 3.

Виставка організована за сприяння Постійної комісії Київради з питань екологічної політики та Всеукраїнської громадської організації «Жива планета» за участю українських художників: Олександра Дорошенка, Олени Леус, Валерія Сюрхи, Сергія Позняка, Владислава Метьолкіна, Панаса Тітенка.

Захід проводиться на захист унікального природного куточка Києва – ландшафтного заказника «Острів Жуків», що опинився під загрозою знищення. Заказник «Острів Жуків» є об'єктом природно-заповідного фонду, безпосередньою частиною Національної екологічної мережі України, а також частиною Дніпровського екологічного коридору національного та загальноєвропейського значення. Острів зберігає практично незмінний вигляд ще з часів Київської Русі, являючи собою типову ділянку природного заплавного ландшафту долини Дніпра, де зустрічаються рідкісні тварини та рослини, занесені до Червоної книги.

Не зважаючи на це, 22 серпня 2007 року рішенням Київської міської ради №162/1996 площу заказника «Острів Жуків» було «уточнено». Насправді, під виглядом «уточнення» площі, її скоротили в 9 разів – з 1630 га до 196 га. За неофіційними даними, територія, що втратила заповідний статус тепер буде передана приватним власникам і забудована елітним житлом.

Подібне ставлення до унікальних ділянок дикої природи, які ще залишились на окраїнах м. Києва, є проявом екологічного невігластва, та нехтування вимогами, як національного так і міжнародного права.

Яка доля осторова Жукова сьогодні?

На це питання дадуть відповідь 6 березня об 11:30 на прес-конференції присвяченій відкриттю художньої виставки ініціатори та гості заходу:

Голова Постійної комісії Київради з питань екологічної політики – Анатолій Коваленко

Президент Всеукраїнської громадської організації «Жива планета» - Світлана Берзіна

Представники Міністерства охорони навколишнього природного середовища України, Державної екологічної інспекції України та громадських організацій

Поряд з фотовиставкою буде представлена і фотовиставка, організована Молодіжним відділенням Національного екологічного центру України, де будуть представлені фотографії Олексія Василюка, Дар'ї Іноземцевої та Анатолія Заїки.

Також буде проводитись збір підписів на захист Жукова острова.

Акредитація журналістів здійснюється за тел.: 332-84-08, (067) 587-78-61

Контактна особа – Ігор Коваль.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing inSign In Now
 Share

×
×
  • Create New...